IV Crawford Center Ovisepät, aikataulu ja kilpailunumerot & lähtöranking

KILPAILUPÄIVÄN AIKATAULU:

Ilmoittautuminen ja katsastus:
Klo. 7.00-8.30 naiset, nuoret, v60, classic
Klo. 9.00-10.30 harraste, v50
Klo. 11.00-13.30 A, B, V40

Lähdöt:
Klo. 9.00 naiset, nuoret, v60, classic
Klo.11.00 harraste, v50
Klo.14.00 A, B, V40

Pyörät viedään katsastuksesta suoraan lähdön järjestelyyn!

 

Kilpailunumerot & Lähtöranking







             
   

 

JOUTSA CC 2018

 
             
             
Lähtöpaikka Luokka Numero Nimi Kerho Pyörä Sponsori
1 A 58 Henriksson Paavo PMK KTM 250 TTM Factory Racing
2 A 188 Hellman Oskari K-SMK KTM 250 TEAM MOTOPALVELU
3 A 92 Viljakainen Jesse SsMK Husqvarna 250 Kytönen Motorsport
4 A 156 Hellman Arttu K-SMK KTM 250 TEAM MOTOPALVELU
5 A 119 Juupaluoma Peetu JSMK Husqvarna 125 Kytönen Motorsport
6 A 17 Juupaluoma Pyry JSMK Husqvarna 125 Kytönen Motorsport
7 A 21 Karjalainen Aleksi ValkMK KTM 250 Motokeidas Racing Team
8 A 74 Nieminen Tuomas SyMK KTM 450  
             
Lähtöpaikka Luokka Numero Nimi Kerho Pyörä Sponsori
1 B 330 Pendikainen Antti SiiVe KTM 125  
2 B 255 Sundström Lasse Marjanpoimia Husqvarna 450 RacePros Husqvarna
3 B 298 Immonen Aleksi RiMPKK Yamaha 250 TTM Factory Racing
4 B 148 Tuuli Santeri OriMK KTM 300 TEAM MOTOPALVELU
5 B 325 Tuohimaa Juhani OMK Husqvarna 250  
6 B 169 Pietilä Kai OMK KTM 250  
7 B 155 Salo Atte AsikMK KTM 300 TEAM MOTOPALVELU
8 B 172 Saarinen Santeri JoMK Yamaha 450  
9 B 577 Reponen Jari JoMK KTM 350  
10 B 122 Tervonen Otto HyMK Husqvarna 125 Voltti MB Team
11 B 542 Heikkala Roni RiMPKK KTM 125 TEAM MOTOPALVELU
12 B 275 Rekola Jari SsMK Yamaha 250 Team Maxi Racing
13 B 721 Kähönen Samuli JSMK KTM 250  
14 B 131 Mannila Jyri SyMK Yamaha 125 Yamaha Center Tampere
15 B 133 Kalliokoski Santtu K-SMK TM 125 DKS RACING TEAM
16 B 165 Puura Jan J-PMK KTM 250 Team RE Motors
17 B 226 Puotsaari Niko SaMK KTM 125  
18 B 720 Jokinen Sami JoMK KTM 250  
19 B 116 Loven Jere JoMK KTM 250 JPSalonen Motorsport
20 B 605 Heino Onni OriMK KTM 250 TEAM MOTOPALVELU
21 B 134 Kuhmonen Lukas K-SMK Beta 125 Beta Racing Suomi
22 B 246 Liljeqvist Mika KyMoKe Yamaha 250 TEAM MOTOPALVELU
23 B 170 Rasinen Mikko FMS Husqvarna 250 TTM Factory Racing
24 B 315 Tofferi Miika JSMK Husqvarna 250 Kytönen Motorsport
25 B 314 Raekallio Miikka KiMK KTM 250  
26 B 280 Björninen Sakari HeMK Yamaha 125  
27 B 803 Lavikka Lauri LrMP TM 125  
28 B 710 Hyytiäinen Markus TuMK Honda 250  
29 B 761 Perttilä Jani PukMU Beta 480 Beta Racing Suomi
30 B 233 Mutanen Juha JSMK KTM 250  
31 B 152 Karlsson Niko JoMK KTM 200  
32 B 260 Jylhä Mikko PMK Suzuki 450 TTM Factory Racing
33 B 848 Rolig Henri JoMK Husqvarna 125  
34 B 838 Reunala Konsta KaMoKe KTM 250  
35 B 625 Lehto Jani OMK Beta 300 MyBeta Racing Team
36 B 115 Eronen Teemu TuMK Husqvarna 125 TEAM YKKÖS-MP
37 B 248 Heikkilä Toni RCK KTM 125 TEAM MOTOPALVELU
38 B 159 Kinkkula Atte JSMK Beta 250 MyBeta Racing Team
39 B 632 Mäkinen Teemu JSMK Husqvarna 125  
40 B 317 Pöhö Jesse KarkMK Husqvarna 250  
41 B 559 Ritala Tomi KaMoKe TM 300 Nostinpojat TM Racing Finland
42 B 649 Tuominen Rasmus SyMK TM 125  
43 B 425 Viljakainen Pekka SsMK Husqvarna 250 Kytönen Motorsport
             
Lähtöpaikka Luokka Numero Nimi Kerho Pyörä Sponsori
1 Classic 184 Klén Jari JoMK Honda 250 SE-Team
2 Classic 177 Vehmas Jarmo HyMK Honda 250  
3 Classic 175 Carling Christian MhMK Yamaha 250  
4 Classic 138 Vehmas Samu HyMK Honda 125  
             
Lähtöpaikka Luokka Numero Nimi Kerho Pyörä Sponsori
1 Harraste 138 Vehmas Samu HyMK Yamaha 125  
2 Harraste 529 Ahonen Matti MSMK KTM 250  
3 Harraste 793 Sillanmäki Sami AsikMK KTM 250 TEAM MOTOPALVELU
4 Harraste 617 Malmikoski Kai KyMoKe KTM 300  
5 Harraste 589 Kormano Janne RCK KTM 200 TEAM MOTOPALVELU
6 Harraste 727 Vulkko Tuomas KyMoKe Suzuki 450  
7 Harraste 752 Jokela Antti AsikMK Husqvarna 250  
8 Harraste 644 Hytönen Olli JoMK Husqvarna 250 Kytönen Motorsport
9 Harraste 871 Huusko Antti KaMK Husqvarna 350  
10 Harraste 757 Kainulainen Jesse HlMK KTM 125  
11 Harraste 715 Vahla Jarkko KyMoKe KTM 250 Kawasaki Pek-kone Ky
12 Harraste 93 Rasilainen Jonne TuMK KTM 250 TEAM YKKÖS-MP
13 Harraste 684 Schildt Jaakko KaMoKe Yamaha 250 Yamaha Center Tampere
14 Harraste 23 Halonen Juho TuMK KTM 350  
15 Harraste 590 Kuikka Juho HlMK KTM 250  
16 Harraste 536 Elokankare Anton HeMK KTM 250  
17 Harraste 594 Kuoppamäki Mikko RCK Beta 350 MyBeta Racing Team
18 Harraste 789 Rantaniemi Tero OMK Husqvarna 350  
19 Harraste 673 Hirn Juho FMS KTM 250 TTM Factory Racing
20 Harraste 814 Nisula Mikko MENS Husqvarna 350 RacePros Husqvarna
21 Harraste 239 Hakulinen Joni SsMK KTM 125 RACINGBIKE KTM
22 Harraste 563 Kokkonen Tuomo KarkMK Husqvarna 250  
23 Harraste 686 Sihto Einari KuhMK Yamaha 125 Päijän Marine Racing
24 Harraste 48 Seppälä Teuvo NMK Honda 250  
25 Harraste 746 Vilkman Iiro MäntsMK KTM 350  
26 Harraste 545 Luoto Jere PukMU KTM 250 SE-Team
27 Harraste 635 Sutinen Kimmo LovMK Husqvarna 350 RacePros Husqvarna
28 Harraste 859 Piililä Oskari EMK Husqvarna 125  
29 Harraste 541 Hasan Aslan KMC Honda 250  
30 Harraste 707 Tielinen Kimmo LrMP Husaberg 250  
31 Harraste 843 Sarviluoma Leevi HlMK Sherco 250 SE-Team
32 Harraste 696 Ahlsten Atte-Juhani HlMK Yamaha 125 DYNASET Hydraulics Areena
33 Harraste 22 Puttonen Sakari K-SMK Yamaha 450  
34 Harraste 61 Alikko Jesse HyMK Honda 250  
35 Harraste 775 Ojantola Jani KauhjMK Honda 250  
36 Harraste 654 Koskenniemi Jani SyMK KTM 300  
37 Harraste 705 Hämäläinen Aaro OriMK KTM 125 TEAM MOTOPALVELU
38 Harraste 718 Valkeasalo Pasi VMK Honda 450 SE-Team
39 Harraste 837 Pirskanen Nico NjMK Husqvarna 300 TEAM ÖRTHÉN
40 Harraste 552 Kankaanpää Vesa SsMK KTM 300  
41 Harraste 645 Nätkinniemi Pasi KaMoKe Sherco 300  
42 Harraste 592 Kuisma Joni RiMPKK KTM 250  
43 Harraste 766 Kuuslampi Reijo RiMPKK Honda 450  
44 Harraste 912 Sirkkiö Mika FireMX KTM 250  
45 Harraste 689 Soukka Tuomas AsikMK Kawasaki 250  
46 Harraste 934 Mielonen Janette Tens Husqvarna 125  
47 Harraste 247 Ristaniemi Heikki K-SMK KTM 350  
48 Harraste 740 Antikainen Rauno KMK KTM 500  
49 Harraste 666 Heikkilä Kari VMK Yamaha 250 TEAM ÖRTHÉN
50 Harraste 701 Anttila Sami SsMK TM 250  
51 Harraste 399 Forsgren Janus SsMK Husqvarna 125 Team EVERLAST Welds
52 Harraste 847 Virtanen Riku PMK KTM 250 TTM Factory Racing
53 Harraste 678 Salmelin Ronipekka SaarMPU KTM 125 DKS RACING TEAM
54 Harraste 699 Lehtonen Anton HlMK Yamaha 125  
55 Harraste 851 Laine Otto RiMPKK KTM 450  
56 Harraste 72 Vehvilainen Arttu SiiVe KTM 125  
57 Harraste 608 Loisa Panu LrMP KTM 300  
58 Harraste 786 Loiri Lasse OriMK Honda 280  
59 Harraste 693 Syrjälä Markus E-PMMK KTM 300  
60 Harraste 785 Koli Marko KarkMK KTM 350  
61 Harraste 797 Sälpä Jari JSENS Suzuki 450  
62 Harraste 773 Nummela Mikko JoMK Suzuki 125  
63 Harraste 883 Huttunen Marko K-SMK KTM 250  
64 Harraste 582 Kemppainen Pasi VMK Husqvarna 350 SE-Team
65 Harraste 698 Takku Otto PunMK/UA Suzuki 250  
66 Harraste 796 Hyvönen Timo JSENS Husqvarna 250  
67 Harraste 758 Katainen Kimmo Y-SMK Honda 450  
68 Harraste 320 Kangasniemi Jaakko NoPy Kawasaki 250  
69 Harraste 728 Kuutela Kari Y-SMK Husqvarna 350 Team Edgecam & Vericut
70 Harraste 831 Rommi Iivari KarMK Kawasaki 125 Kawasaki Pek-kone Ky
71 Harraste 900 Jussila Miro RiES KTM 250  
72 Harraste 514 Akselin Jukka K-SMK KTM 250  
73 Harraste 890 Saarinen Lassi HeMK KTM 250  
74 Harraste 685 Nummela Pekka JoMK KTM 250  
75 Harraste 750 Hyytiäinen Severi RiMPKK KTM 250 TEAM MOTOPALVELU
76 Harraste 755 Järvimies Mika LrMP Kawasaki 250  
77 Harraste 920 Kivenne Vilma HyKoKe Husqvarna 250 Team MP-Racing
78 Harraste 566 Rantanen Pekka KaMoKe KTM 250 Motokeidas Racing Team
79 Harraste 798 Vaskelainen Markku JSENS KTM 250  
80 Harraste 662 Vermas Mikko VMK TM 300  
81 Harraste 741 Haikkala Topi JSENS Husqvarna 350  
82 Harraste 651 Hassinen Kari VMK Yamaha 250  
83 Harraste 754 Piippo Nino SiMK Sherco 300 Voltti MB Team
84 Harraste 864 Kujala Hannu TSMU Beta 300  
85 Harraste 742 Heikkinen Janne OMK Husqvarna 350  
86 Harraste 664 Kortelainen Jukka MENS KTM 300  
87 Harraste 787 Saastamoinen Jari SiiVe Honda 450  
88 Harraste 73 Leed Heikki Marjanpoimia Husqvarna 350 RacePros Husqvarna
89 Harraste 548 Häyrinen Tuomas MhMK KTM 250  
90 Harraste 747 Honkanen Jarko KauhjMK KTM 250  
91 Harraste 760 Kettunen Marko MENS Honda 250  
92 Harraste 616 Koli Pekka KarkMK KTM 250  
93 Harraste 983 Rinne Mika SsMK KTM 300  
94 Harraste 679 Rikassaari Iivari HlMK YCF BIGY 150 DYNASET Hydraulics Areena
95 Harraste 672 Reponen Aleksi JoMK KTM 125  
96 Harraste 544 Hatakka Annika AsikMK KTM 125 TEAM MOTOPALVELU
97 Harraste 981 Lehtonen Mika HlMK KTM 250  
98 Harraste 744 Hirvojärvi Esa KaMoKe KTM 250  
99 Harraste 748 Huhtala Ari-Pekka KauhjMK KTM 250  
100 Harraste 751 Huuskonen Jussi KonnMK/UA Honda 250  
101 Harraste 243 Hämäläinen Lauri AsikMK KTM 125 TEAM MOTOPALVELU
102 Harraste 691 Julku Kimmo KaMoKe Husqvarna 250 Motokeidas Racing Team
103 Harraste 753 Jämsen Juuso KonnMK/UA KTM 250  
104 Harraste 231 Katainen Veikka Y-SMK Yamaha 250  
105 Harraste 763 Kiiskinen Olli Kitee-MC Husqvarna 350  
106 Harraste 767 Liiri Petteri KarkMK KTM 350  
107 Harraste 770 Lähteenmäki Henri HlMK TM 125  
108 Harraste 772 Mannila Iiro SyMK KTM 125  
109 Harraste 778 Putkonen Rasmus JSMK KTM 250  
110 Harraste 779 Rautionmaa Martti PunMK/UA KTM 350  
111 Harraste 669 Rekikoski Valtteri VaMP Yamaha 125  
112 Harraste 780 Reponen Arttu JoMK KTM 150  
113 Harraste 790 Sarvilahti Harri SsMK Honda 250  
114 Harraste 799 Westermarck Kasper HlMK Beta 350  
115 Harraste 730 Westermarck Kim HlMK KTM 450  
             
Lähtöpaikka Luokka Numero Nimi Kerho Pyörä Sponsori
1 Naiset 920 Kivenne Vilma HyKoKe Husqvarna 250 Team MP-Racing
2 Naiset 906 Aho Tuire HMK TM 300  
3 Naiset 910 Heinänen Elina OriMK KTM 125 TEAM MOTOPALVELU
4 Naiset 935 Forsgren Vilma SsMK Husqvarna 125 Team EVERLAST Welds
5 Naiset 924 Teppola Teresa JoMK TM 145  
6 Naiset 936 Ojanen Emma MäntsMK Yamaha 125  
7 Naiset 931 Wasström Sanna TSMU KTM 125  
8 Naiset 937 Liiri Hanna VMK KTM 125  
             
Lähtöpaikka Luokka Numero Nimi Kerho Pyörä Sponsori
1 Nuoret 976 Juhola Albert MäntsMK Husqvarna 85 RacePros Husqvarna
2 Nuoret 60 Savolainen Eetu SsMK KTM 85 RACINGBIKE KTM
3 Nuoret 930 Löflund Arttu HlMK TM 85  
4 Nuoret 413 Kuikka Aapo HlMK Husky 85  
5 Nuoret 706 Hämäläinen Hannes OriMK KTM 85 TEAM MOTOPALVELU
6 Nuoret 978 Laaksonen Ukko JSMK Husqvarna 85 TEAM YKKÖS-MP
7 Nuoret 679 Rikassaari Iivari HlMK YCF BIGY 150 DYNASET Hydraulics Areena
8 Nuoret 1 Kätkytniemi Jerry KaMoKe Yamaha 85  
9 Nuoret 269 Mujunen Jimi SsMK KTM 85  
10 Nuoret 975 Joutsjoki Juho SsMK KTM 85  
11 Nuoret 994 Mielonen Jami Tens KTM 85  
             
Lähtöpaikka Luokka Numero Nimi Kerho Pyörä Sponsori
1 V40 62 Puotsaari Juha SaMK KTM 300 TEAM MOTOPALVELU
2 V40 800 Manninen Tero E-PMMK KTM 450 TTM Factory Racing
3 V40 342 Myllys Tomi HMK Husqvarna 300 TEAM ÖRTHÉN
4 V40 345 Tsutsunen Pasi MSMK KTM 300  
5 V40 361 Siikaranta Ari K-SMK KTM 250  
6 V40 384 Mannila Miikka SyMK KTM 300  
7 V40 820 Määttä Lassi MäntsMK Husqvarna 250  
8 V40 601 Jantunen Jouko HlMK KTM 350  
9 V40 13 Enjala Santeri KeMS Honda 450 SE-Team
10 V40 339 Liipola Sakari RaSMK Honda 250  
11 V40 401 Tammi Jarno IMK KTM 300 Motokeidas Racing Team
12 V40 390 Ylijoki Mika TSMU KTM 500 Motokeidas Racing Team
             
Lähtöpaikka Luokka Numero Nimi Kerho Pyörä Sponsori
1 V50 431 Tötterman Kaj HMK Yamaha 450 TEAM ÖRTHÉN
2 V50 792 Sihto Heikki KuhMK Yamaha 250 Päijän Marine Racing
3 V50 435 Tikkanen Karri NRT KTM 450 RACINGBIKE KTM
4 V50 447 Punkki Juha NjMK KTM 350 RACINGBIKE KTM
5 V50 509 Perttilä Marko OriMK KTM 250 TEAM MOTOPALVELU
6 V50 493 Sainio Sami OMK Beta 300 MyBeta Racing Team
7 V50 491 Pihlajaniemi Kari EMK KTM 450  
8 V50 523 Lundgren Jari HeMK KTM 250  
9 V50 49 Isoviita Kari KaMoKe Husqvarna300 300
10 V50 469 Turunen Jari MäntsMK Sherco 300 Team MP-Racing
11 V50 521 Myllymaa Jyrki KeMS Honda 250 SE-Team
12 V50 439 Ahonen Jukka MSMK Yamaha 250  
13 V50 477 Mattila Esa MäntsMK Yamaha 250  
14 V50 494 Hannonen Jyrki MäntsMK KTM 350 TEAM YKKÖS-MP
15 V50 321 Halonen Pekka TuMK KTM 350  
16 V50 482 Salonen Hannu MäntsMK KTM 350 TEAM YKKÖS-MP
17 V50 596 Pajari Kari TuMK KTM 450 DKS RACING TEAM
18 V50 812 Purujärvi Keimo MMK KTM 350  
             
Lähtöpaikka Luokka Numero Nimi Kerho Pyörä Sponsori
1 V60 969 Kannela Ari HMK Yamaha 250 TEAM ÖRTHÉN
2 V60 965 Kormano Hannu RCK KTM 280 TEAM MOTOPALVELU
3 V60 234 Selenius Pentti NjMK KTM 250  
4 V60 946 Karppinen Reijo K-SMPK KTM 450 DYNASET Hydraulics Areena
5 V60 16 Lahti Timo KarkMK KTM 250  
6 V60 993 Niinimäki Matti RCK KTM 350 TEAM MOTOPALVELU
7 V60 947 Vaara Hannu KeMS Yamaha 250  
8 V60 992 Bruun Esko SyMK KTM 250 TEAM MOTOPALVELU
9 V60 147 Lankinen Jukka RaSMK KTM 250  
10 V60 960 Pomell Esa HMK Yamaha 250 TEAM ÖRTHÉN

Yhteistyössä